Turnaje
6. - 7. 1. 2024

Turnaje<br>6. - 7. 1. 2024

Sezónu 2024 otevíráme prvními úspěchy našich družstev a medailemi z domácího GP D U-13

Sezóna 2024 je tu! V rámci již klasického koloběhu se někteří hráči přesouvají do starších kategorií, někteří ještě setrvají v těch stávajících, my jsme však zvědaví a necháme se překvapit, do jaké formy vybrousili své cvičky a výplety a jaké zajímavé události a příběhy nám tato nová sezóna přinese.

Hned první turnajový víkend jsme v hale TU na Harcově v Liberci pořádali GP D mladších žáků U-13, kde svou povánoční formu mohli předvést Lukášové Huy Le Gia, Loskot a Tomeš, Cyril Souček, Elišky Andršová s Gřešulovou, Filipka Hiršalová, Linda Tokarová a poprvé na turnaji Kristýnka Pavlišová. Hrály se pouze dvouhry, celkem se sešlo 10 hráčů a 9 hráček, takže byli rozděleni do 4/5 členných skupin, ze kterých čtyři nejlepší postupovali do pavoukových bojů o místa nejvyšší. Až ke stříbrným medailím se v těchto mačích prokousali Luky HLG a Linda, kteří shodně v semifinále porazili své oddílové spoluhráče Cyrila, který turnaj musel dohrát s vypůjčenou raketou, když si svoji vyautoval, a Elišku A., kterým tak připadl krásný bronz. Všichni vítězové, poražení i nováčci však zaslouží pochvalu za snahu, s jakou se svých zápasů zhostili, a jakou hru předvedli.

Družstva dospělých se neřídí kalendářní sezónou, ale kopírují školní rok, takže naše rezervní družstvo v sobotu v Teplicích proti místním klubům odehrálo 2. kolo oblastního přeboru. Naše sestava Filip Marek, Vojta Marek, Míša Nidrle, Ondra Beran, Háňa Stejskalová, Anička Muzikářová a Esi Králová by věkovým průměrem zapadala spíše do dorostenecké kategorie, ale to ji v rozletu nijak nebrzdilo. V prvním utkání sice těsně padla s týmem Badminton Proboštov 3:5, když nechybělo mnoho a první čtyřhra mužů v podání bráchů Markových se mohla překlopit i na naši stranu. Výhru zaznamenali v mixu Háňa s Filipem, Míša ve třetí mužské dvouhře a Háňa byla dokonce dvoubodová, když zvítězila i ve dvouhře nad známou IG influencerkou Terkou Raditsch :-). V druhém utkání si pak náš tým mladistvých poradil s domácím BK Goram Teplice poměrem 6:2 a připsal si první vítězství v sezóně, když se podařilo vyhrát všechny párovky, na které pak ve dvouhrách navázali Esi s Ondrou.

BK TU v Liberci “B” vs. Badminton Proboštov 3:5 (body: Filip-Háňa, Háňa, Míša)
BK TU v Liberci “B” vs. BK Goram Teplice 6:2 (body: Filip-Anička, Míša-Ondra, Esi-Háňa, Vojta-Filip, Esi, Ondra)