Turnaje
4. - 5. května 2024

Turnaje <br> 4. - 5. května 2024

Denni Kerpl bronzový na GP A U-19 a i na dalších turnajích se hezky úspěšně chytal bronz

S příchodem května, prvních silných slunečních paprsků a letních teplot jakoby i hráči našeho klubu dostali signál, aby nachytali co nejvíce vitamínu D a hlavně bronzu. To se jim hned první květnový víkend povedlo naprosto geniálně na GP A staršího dorostu i GP D mladších i starších žáků.

Nejhodnotnější výsledek tohoto víkendu si z Hradce Králové přivezl Denni Kerpl jakožto náš jediný účastník GP A staršího dorostu U-19. Krásnou a cennou bronzovou republikovou medaili si vybojoval už v první disciplíně, mixu, kterou odehrál s proseckou Vandou Sedláčkovou, kde se jim vždy ve dvou setech podařilo postupně přehrát páry Fošum-Kuchová, nasazené trojky Kaplana s Valentovou i pětky Chládka s Paterovou. Tím se naše dvojice probojovala do nedělního semifinále, kde již nenašla recept na kvalitní hru pozdějších vítězů a Vandiných oddílových spoluhráčů Filipa Titěry s Amálii Maixnerovou. Zisk bronzu je však krásným umístěním, ke kterému moc gratulujeme! V singlu měl Denni těžký los, když už v prvním kole narazil opět právě na Titěru, který ho dál nepustil. Ve čtyřhře s veseckým Tadeášem Hlubučkem pak Denni dlouho vzdoroval, ale nakonec bohužel s neúspěšným koncem, pardubicko-kopřivnickému duu Ondřej Kaplan-Libor Raška 19:21, 21:18 a 15:21.

Pěknou porcičku zápasů si na GP D starších žáků U-15 zahrála sourozenecká dvojice Adama a Lindy Tokarových. V Praze na Skalce nejprve po skvělých výkonech společně dokráčeli do semifinále smíšené čtyřhry, v následné dvouhře se blýskla především Linda, která po dvou výhrách stanula na bedně vítězů za 3. místo i v této disciplíně. Čtyřhry se pak na tomto turnaji odehrály skupinovým systémem a tady byl o něco málo úspěšnější Adam, který po několika úspěšných zápasech vybojoval s pardubickým Michaelem Pačesným druhé místo ve skupině B, což v konečném pořadí znamenalo dělené třetí místo a další bronz do sbírky. Linda si čtyřhru zahrála se Sofií Zábelkovou z Arionu Praha a společně obsadily bramborovou čtvrtou příčku. Suma sumárum jsou tři bronzy zdařilým výsledkem, oba naši hráči si zahráli dosyta až takovým způsobem, že jejich poslední zápasy už ovlivnila i nastupující únava :-).

I do mosteckého SportCentra na GP D mladších žáků U-13 jsme vyslali dva velvyslance našeho oddílu, jmenovitě Máru Adolpha s Lukášem Loskotem. V úvodním mixu se ani jednomu z kluků připsat výhru nepodařilo, Mára si zahrál s teplickou Natálií Žižkovou, Luky s klatovskou Eliškou Charouzovou. Ve dvouhře však kluci vybojovali další víkendovou bronzovou medaili, když se to na stupně vítězů podařilo dotáhnout Lukymu. Škoda obou zápasů Máry, i přesto že sbírá své první turnajové zkušenosti, bojoval jako lev a byl svým protihráčům rovnocenným soupeřem, když především utkání o pořadí proti domácímu Danielu Novému bylo velmi dramatické - 21:16, 20:22 a 17:21 nakonec bohužel v neprospěch Máry - i tak palec nahoru za parádní výkon, chyběl kousek! Ve společné čtyřhře pak kluci do prvního kola schytali pozdější vítěze Jiřího Černého s Petrem Křesťanem z Prahy, kterým nedokázali více vzdorovat a ve dvou setech prohráli.

Prozatímní květnová bilance tak dělá rovných pět bronzových medailí.