Turnaje
27. dubna 2024

Turnaje <br> 27. dubna 2024

Víkend nabitý nejrůznějšími turnaji - B, C, D, U-11 i další z turnajů přípravek

Závěrečný dubnový víkend byl turnaji doslova přeplněný k prasknutí, z počátku abecedy absentovalo jen hned úvodní republikové áčko, pak už však nechybělo vůbec nic a naši hráči se představili na turnajích B, C, D, ale ke slovu se dostala i kategorie U-11 a spoustu našich zástupců jste mohli spatřit také na dalším klání z povedené série libereckých přípravek.

V sobotu 27. dubna se odehrál druhý letošní turnaj z úspěšného cyklu libereckých přípravek, kterého se zúčastnilo hned 9 zástupců z našeho klubu - Honzík Farský, Filip Holec, Adam Jiránek, Jindra Pivrnec, Zuzka Bělobrádková, Rozárka Musilová, Terezka Pešová, Viktorka Pluhařová a Lucka Přibylová. A nejvíce se dařilo právě posledně jmenované Lucce, která si vybojovala krásné druhé místo a hned v závěsu za ní se na bramborovém čtvrtém místě umístila i Zuzka. I přesto, že děti hrají badminton přibližně 3/4 roku, předvedly spousty pěkných a dlouhotrvajících výměn, došlo i na pár slziček, ale i na první vítězství na turnajových kurtech! Součástí turnaje bylo i zpestření v podobě tipovací soutěže, kde hráči plnili různé doplňkové úkoly a rodiče mohli odhadovat, jak se jim bude dařit, pořadatelům z TJ Slovan Vesec mockrát děkujeme za další vydařený a perfektně zvládnutý turnaj. Do konce první části sezóny čeká naši přípravku ještě jeden turnaj této série, takže pořádně potrénujeme a uvidíme, jaké výsledky a zkušenosti si odneseme příště.

Kategorie U-9 a U-11 si daly společné dostaveníčko v Mostu, kde se skupinovým systémem dle pravidel badmintonu na celý dvouhrový kurt uskutečnil turnaj s názvem Future Talent. Na začátku dne jsme místo vítězných smečí počítali spíše ztráty, když z naší sestavy původně čtyř přihlášených celé tři čtvrtiny z nejrůznějších důvodů  “popadaly” a tak do zápasů při své premiéře na turnajích nastoupila jediná “přeživší” Háňa Stehlíková. Ta v základní skupině B nejprve po těsném prvním setu podlehla pražské Adéle Svobodové a po statečném výkonu pozdější vítězce Elle Daňkové z Teplic, takže se dostala do skupiny o konečné 7. - 9. místo. Zde podlehla Beatě Brejchové z dosud méně známé badmintonové destinace Královy Lhoty, ale v posledním utkání si dokázala připsat své premiérové vítězství, když domácí Adele Harnischovou přehrála poměrem 21:11 a 21:17, takže Háňa obsadila výsledné 8. místo. Háně mockrát děkujeme za odvahu, se kterou se s turnajem jako naše jediná zástupkyně poprala, a přejeme ať se jí na turnajích líbí a další výhry na sebe nenechají dlouho čekat!

Bronzové žně, i tak se dá popsat působení našich 11 borců a borkyň na turnaji GP D U-15 pořádaném Vescem v prostorách liberecké ZŠ Barvířská - jmenovitě z kluků Luky Huy Le Gia, Filda Jiroš, Štěpa Loskot, Cyrda Souček a Adam Tokar a z holek Eliška Andršová, Eliška Gřešulová, Fíla Hiršalová, Líza Lancferová (pro kterou byla účast turnajovou premiérou), Ella Puchýřová a Linda Tokarová. Nejvíce se dařilo v singlu Fildovi, který si po výhře nad Adamem (21:13 a 21:13) došel pro bronzovou medaili, bohužel v semifinále už nestačil na pozdějšího vítěze Vojtěcha Šanovského. Filda získal medaili i ve čtyřhře, kde spojil své síly se Štěpou a kluci si po infarktových koncovkách (24:22 a 22:20) došli také pro bronz. Holky se nenechaly vůbec zahanbit a cenné bronzové kovy si na krk pověsily také Eliška s Lindou, které po výhře nad Šárkou Konvalinkovou a Stelou Procházkovou (obě MTAC Praha) (21:12 a 21:6) narazily v semifinále také na pozdější vítězky Karolínu Chravátovou (BaC Kladno) s Michaelou Paclíkovou (TJ Sokol Radotín). Celkově všechny chválíme za bojovnost a předvedené výkony v zápasech. Snad se příště turnajové štěstíčko převalí na naší stranu a medailové žně budou o ještě trochu větší!

Posledním turnajem tohoto víkendu byl druhý ročník Plzeňského bakaláře, kde se, jak už název napovídá, současně odehrály dva turnaje - GP B a GP C. Do metropole západních Čech se jela poprat dvojice našich borců Honza Rázl a Denni Kerpl, kteří okusili oba turnaje a nevedli si vůbec špatně. Celkově si kluci vybojovali čtyři čtvrtfinálové účasti (Honza na B v deblu s Davidem Matiskou a v mixu s Karolínou Vnoučkovu, Denni v mixu na B s Vandou Sedláčkovou a na C v singlu) a Denni dokonce i bronzovou medaili za semifinálovou účast v mixu GP C s Vandou Sedláčkovou (SK Prosek Praha), když v třísetové bitvě (21:12, 17:21, 13:21) podlehli Lukáši Myšákovi a Alžbětě Kobylákové (oba TJ Astra Zahradní Město), ale i tak se cenný kov a 11 kvalitních odehraných zápasů v Denniho případě a 7 u Honzy rozhodně počítá :-).