Turnaje
27. ledna 2024

Turnaje <br>27. ledna 2024

Zlaté hattricky Lindy Tokarové a Denniho Kerpla, aneb výprava do Ústí a domácí Liberec.

Poslední lednový víkend a čtvrtý turnajový této sezóny se naši hráči rozdělili na dva tábory. Na soutoku Labe s Bílinou, v Ústí nad Labem, má místní badmintonový klub badminton.usti k dispozici pěknou devítikurtovou halu a tak, stejně jako již mnohokrát v minulosti, mohl souběžně uspořádat rovnou dva turnaje - GP D mladších žáků U-13 a GP C starších žáků U-15. Velká výprava tak vyrazila sem, druhá část pak zůstala na domácích kurtech na GP C staršího dorostu U-19 a stálo to za, protože medaile cinkaly o 106.

Početná sestava na ústeckém GP D U-13 sestávala z Lukáše Huy Le Gia, Lukáše Loskota, Cyrila Součka, Elišky Andršové, Elišky Gřešulové, Filipky Hiršalové a Lindy Tokarové. A první hvězdou turnaje vyhlašujeme právě Lindu, která prožila parádní den, na celém turnaji nenašla přemožitelku a připsala si zlatý hattrick - dvouhra, mix s Lukym HLG a čtyřhra s Eliškou A., skvělá práce! Lukymu HLG patří druhá hvězda, ten si na modrých kurtech vybojoval kompletní medailovou sbírku - v singlu byl po těsné semifinálové prohře s mosteckým Anh Tuan Bui bronzový, ve čtyřhře s Cyrilem stříbrný a v mixu s Lindou zlatý. Třetí hvězdou tohoto turnaje se stává Eliška A., jež kromě čtyřhrového vítězství s Lindou po výborných výkonech brala i stříbro ze dvouhry, když v sestrovražedném finálovém souboji podlehla pouze právě Lindě. K medailistům z ústeckého turnaje se pak přidali i Cyril, kromě stříbra ze čtyřhry i bronzový ve dvouhře, a Luky L., který získal bronz ze čtyřhry s Adamem Bačkovským z MTAC Praha. I přesto, že na medaile to v těchto případech nestačilo, musíme za dvouhrové výkony pochválit Filipku s Eliškou G., které si připsaly výhry, i když se s těmito turnaji stále ještě seznamují, a Lukyho L., který statečně vzdoroval pozdějšímu finalistovi.
 
Na paralelně hraném GP C U-15 byla naše účast menší, když nás reprezentovalo ryze pánské osazenstvo Filip Jiroš, Štěpán Loskot a Adam Tokar. Bez dívčí části se smíšená čtyřhra hrát nedá a tak celá naše trojice začínala až dvouhrou. V té se dařilo Filipovi, když v prvním kole dokázal zvítězit nad domácím Janem Plzákem, následně na pozdějšího vítěze celého turnaje Martina Frantu z pražského Hamru uhrál solidních 15 a 14 bodů. Štěpánovi se podařilo vyhrát alespoň zápas o pořadí a Adam doplatil na těžký los do prvního zápasu a do osudí o pořadí se bohužel nedostal. Ve čtyřhře jsme měli jediný pár, Filipa se Štěpánem, a ti na zástupce Tclubteamu Ondřeje Hlaváčka a Jiřího Mareše účinný recept nenašli.
 
Nově zrekonstruovanou halu TU na Harcově využíváme víc a víc a nejinak tomu bylo u GP C U-19, které jsme tuto sobotu pořádali. Na domácí palubovce se představili Dennis Kerpl, Vojta Marek, Míša Nidrle a Esi Králová a kvantitativní účast bohužel nebyla příliš vysoká, když se zde představilo pouhých 10 dorostenců a 7 dorostenek. Nejvíce se dařilo Dennimu, který si připsal druhý zlatý hattrick tohoto dne a to dokonce bez ztráty setu - v mixu mu oporou na kurtu byla mostecká Terka Grznárová, dvouhru si Denni musel uhrát sám, když ve finále zvítězil nad pražským Michalem Moravcem 21:18 a 21:16, v deblu ho zase útočným pojetím podporoval vesecký Tadeáš Hlubuček. I ostatní se přidali ke sběru medailí, když Esa byla stříbrná ve čtyřhře s teplickou Kateřinou Wasylkowou a Vojta s Míšou byli po zdolání veseckých soupeřů bronzoví ve čtyřhře.