Turnaje
25. - 26. května 2024

Turnaje <br> 25. - 26. května 2024

Adámek Pechlát ziskem zlata předběhl hokejisty, domácí GP C U-17 a obří výprava do Mostu

Ani v posledním květnovém víkendu, kdy celá naše republika sledovala a žila rozuzlením domácího šampionátu v ledním hokeji, jsme badminton nedali na druhou kolej a pokračovali v letošní turnajové krasojízdě. Původně avizované GP B dospělých v Mostu bylo zrušeno, takže napilno měli především mládežníci, kteří vyrazili vstříc třem různým turnajům. Tak se pojďme postupně podívat, jestli se našim hráčům nakonec podařil podobný kousek se zlatou tečkou jako partě kolem Romana Červenky a Davida Pastrňáka.

Pražský oddíl TJ Astra Zahradní Město Praha uspořádal tradiční a vždy skvěle organizačně zvládnutý Babolat minicup pro nejmenší badmintonisty kategorií U-9 a U-11. Z našeho klubu se nakonec této akce zúčastnil pouze solitér Adámek Pechlát. On si s tím však hlavu vůbec nelámal a s klidem sobě vlastním nedal šanci ani jednomu ze 7 soupeřů v jeho kategorii U-9, která se odehrála v jedné velké skupině na dva vítězné sety do 15 bodů. V celém turnaji tak triumfoval bez ztráty kytičky a zlatou medaili si na krk pověsil ještě dříve než čeští hokejisté. Skvělá práce, mockrát gratulujeme a jen tak dál!

Druhý sobotní turnaj, GP C mladšího dorostu U-17, se odehrál pod taktovkou našeho klubu v Liberci na Harcově. Účast nebyla početně nějak přepychová, ale řekněme ucházející, ve které měl zastoupení i náš trojlístek Tobík Bednář, Eliška Nidrlová a Kája Tomešová. Naši reprezentanti se nejvíce předvedli ve čtyřhrách, když Tobík s ústeckým Pavlem Smilem těsně prohráli o postup do semifinále, Elišce s Kájou se pak dokonce podařilo připsat jediný cenný kov z tohoto turnaje, když po se po výhře nad pražskou dvojicí postavily na bronzový stupínek. Pochválit je musíme i za dvouhru, kde Eliška zvládla svůj zápas prvního kola proti hamerské Kateřině Procházkové ve dvou těsných koncovkách 21:19 a 24:22. Co se povedlo Elišce, se bohužel nepodařilo zopakovat Káje, která byla míček od postupu do singlového semifinále, ale nakonec prosecké Justýně Bíbové podlehla 23:21, 10:21 a 22:24. Tobíkovi ve dvouhře, ani mixovému páru Tobík-Kája se těžké úvodní soupeře bohužel zdolat nepodařilo.

V neděli pak došlo na obří výpravu do Mostu, kde se konalo GP D starších žáků U-15. Jen seznam našich bojovníků dá na několik řádků - Luky Huy Le Gia, Filip Jiroš, Štěpán Loskot, Cyrda Souček, Adam Tokar, Líza Lancferová, Ella Puchýřová a Linda Tokarová. Největší stopu na tomto turnaji jsme bezpochyby zanechali v chlapecké čtyřhře, kde Adam s veseckým Járou Kotkem došli až do finále a brali stříbrné medaile, Filipovi se Štěpánem pak po vítězství nad pražskou čtvrtou nasazenou dvojicí připadl bronz, oba páry prohráli shodně s ústeckou dvojicí dvou Vojtěchů - Moravce a Šanovského. Ve dvouhrách to na cenný kov nestačilo, ale naši hráči si připsali rovnou čtyři čtvrtfinále - Filip, který skvělou prací udolal Mateje Misáka 17:21, 22:20 a 22:20; Štěpán, který si ve dvouhře poradil dokonce se dvěma soupeři, což se cení; Adam, který se prezentoval svým dobrým standardem a Linda, které jen maličko lepšího taktického rozhodování chybělo k pořádnému zdramatizování zápasu proti ústecké vrstevnici Jolče Orosové. V mixu pak byl nejblíže medaili Štěpán, který s radotínskou Karolínou Burešovou, prohrál utkání o postup do semifinále těsně 23:21, 17:21 a 21:23, škoda, přeškoda. Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony, medailistům a umístěným gratulujeme, poražení nemusí smutnět, po další kvalitní práci v tréninku výhry určitě přijdou.