Turnaje
24. - 25. února 2024

Turnaje <br> 24. - 25. února 2024

Vyvrcholení soutěží smíšených družstev dospělých a domácí GP D U-15

Poslední únorovou sobotu jsme na domácích kurtech horní haly Technické univerzity v Liberci na Harcově pořádali GP D starších žáků U-15. I přesto, že se ve stejném termínu konal totožný turnaj i v Ústí nad Labem, účast byla takříkajic jakž takž, když se ráno zaprezentovalo 11 kluků a 9 holek, mezi nimiž byly i naše naděje Filip Jiroš, Štěpán Loskot, Adam Tokar, Filipka Hiršalová a Ella Puchýřová, na poslední chvíli jsme bohužel museli pro nemoc omluvit Lindu Tokarovou. I přes dobré výkony ve dvouhrách jsme medaile získávali výhradně v párových disciplínách - v mixu z toho byl bronz pro Štěpána s Ellou a Adama s plzeňskou Denisou Trhlíkovou, kteří o kolo dříve porazili Filipa s Filipkou. Další bronzík do sbírky přidaly Ella s Filipkou v dívčí čtyřhře a v chlapcích se o stejný počin pokoušeli i Štěpán s Filipem, kteří ale výsledkem 12:21, 24:22 a 18:21 těsně prohráli dlouhou vyrovnanou řežbu proti Janu Bláhovi s Matejem Mišákem z Astry Praha. V této disciplíně nás tak zachránil až Adam, který spojil síly s pardubickým Michaelem Pačesným. Kluci překvapivě vyřadili nasazené jedničky Jaromíra Kotka s Petrem Nálevkou z Vesce, taktéž ve velmi těsné bitvě 21:19, 12:21 a 21:19 a vybojovali tak stříbrné medaile, když ve finále bráchu pomstil Míra Kotek s benáteckým Filipem Hermannem.

 

Aby pořádání nebylo málo, v sobotu 24. února jsme měli na starost i závěrečné kolo základní části Oblastního přeboru smíšených družstev dospělých, které jsme odehráli v hale @Badminton u Muzea. Nastávající jarní prázdniny a nemoci nám udělaly vítr v sestavě, takže jsme se museli spokojit se třemi chlapy a dvěma dívkami Filipem a Vojtovou Markovými, Standou Mrskošem, Klárkou Malcovou a Háňou Stejskalovou. Našimi soupeři v tomto kole nám byla obě silná mostecká družstva @BK TJ Baník Most a @Super Stars Most a v každém utkání jsme se museli vyrovnat s počátečním jednobodovým mankem. V prvním utkání proti Baníku to na více než výsledek 2:6 nestačilo, když zářil hlavně Filip, který s Klárkou vyhrál hororového mixa proti Danovi Ickertovi s Karolínou Fišerovou 21:23, 23:21 a 21:19 a Dana dokázal zdolat i na druhé dvouhře, ve třetím singlu ještě bojoval na tři sety Vojta. Utkání proti Super Stars bylo ještě vyrovnanější, když svou kvalitu opět ukázal Filip a vyhrál s Klárkou mixa i dvouhru, k němu se pak po výtečném výkonu přidali i Vojta se Standou na první mužské čtyřhře, ale čtvrtý bod pro cennou remízu se našemu týmu bohužel najít nepodařilo a museli jsme se spokojit s prohrou 3:5. V základní části soutěže zbývá odehrát poslední zápas mezi Badmintonem Proboštov a BK Goramem Teplice, po něm se naše mladé družstvo s největší pravděpodobností ocitne na konečném 5. místě a čtyřčlenné finálové play-off mu bohužel o jednu příčku unikne.

BK TU v Liberci “B” vs. BK TJ Baník Most 2:6 (body: Filip, Filip-Klárka)

BK TU v Liberci “B” vs. Super Stars Most 3:5 (body: Filip, Vojta-Standa, Filip-Klárka)

 

V neděli jsme pak zajížděli do Prahy na Zahradní Město, kde se pod taktovkou @TJ Astra ZM Praha uskutečnilo závěrečné 4. kolo 1. ligy smíšených družstev dospělých. Jak už se stalo koloritem letošní sezóny, ani v tomto kole jsme nebyli komplet a o důležité body, které jsme potřebovali pro záchranu v soutěži, se tak museli poprat Mirko Šída, Péťa Janoušek, Jakubové Zahrádka a Vitvera, Alžbeta Peruňská a Lucia Vojteková. V prvním nedělním utkání nás čekal průběžně druhý tým tabulky BaC Kladno, nutno říci, že tentokrát v ryze české a tím i výrazně oslabené sestavě. Tuto výhodu se nám podařilo využít už od začátku, když v párovkách uspěl jak mix Péťa-Lucka, tak ve čtyřhrách dvojice Betka-Lucka a Kuba-Kuba. To se pak povedlo doklepnout Betce s Kubou V. ve dvouhrách a po výsledku 5:3 jsme mohli oslavit druhou letošní výhru a jistotu záchrany! Do druhého zápasu s domácí a diváky mohutně podporovanou Astrou jsme tak vstupovali přeci jen o mnoho klidněji. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný 2:2, když se podařilo zvítězit holkám a Kubové dotáhli zápas druhé pánské čtyřhry. Velká škoda byla mixu Péti s Luckou, zkušený soupeř nám totiž ve druhém setu utekl ze tří mečbolů a pak celý zápas otočil ve svůj prospěch. V dvouhrách si pak jediný skalp domácích připsala Betka, která během tohoto víkendu byla 100 %, a v posledním letošním utkání jsme tím pádem prohráli 3:5. V tabulce obsazujeme výsledné 7. místo, čímž pro nás tato sezóna končí, do nadstavbové části s týmy z východní části 1. ligy postupují pouze první dva, TJ Sokol Radotín a Bac Kladno.

BK TU v Liberci “A” vs. BaC Kladno “A” 5:3 (body: Kuba V., Betka, Kuba-Kuba., Betka-Lucka, Péťa-Lucka)

BK TU v Liberci “A” vs. TJ Astra ZM Praha “A” 3:5 (body: Betka, Kuba-Kuba., Betka-Lucka)

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto