Turnaje
20. ledna 2024

Turnaje <br> 20. ledna 2024

Třetí víkend sezóny 2024 a už jsou tu první republiková GP A mládeže a OP dospělých

Třetí turnajový víkend této sezóny už není na co vyčkávat, jedeme pěkně zostra. Konala se totiž první republiková GP A, a to rovnou dvě - mladších žáků U-13 a mladšího dorostu U-17. K tomu se přidal i Oblastní přebor dospělých, kde se naši hráči pokusili získat nějaký ten titul a hlavně urvat postupy na vrchol tuzemské turnajové scény - Mistrovství České republiky.

Město perníku a dostihového sportu, Pardubice, hostilo první letošní GP A nejmladší oficiální kategorie U-13. V premiéře na této úrovni se zde představily Eliška Andršová s Lindou Tokarovou, které dosud zažily převážně oblastní GP C a krajská GP D. Přihlášené byly do všech disciplín, ale v mixu nezbyli žádní volní hoši, v singlu byli žebříček a 28-členná hlavní soutěž neúprosní a tak si holky musely počkat až společnou čtyřhru. V té vyzvaly o rok starší a zkušenější rožnovsko-olomouckou dvojici Michelle Antony-Alžběta Lišková, které sice po dvou stejnoměrných setech 21:10 podlehly, přesto jsou tyto zkušenosti pro naše mladé naděje k nezaplacení.

Na druhý republikový turnaj tohoto víkendu se přesuneme zhruba jen o 40 km severovýchodněji, do města F. L. Věka, Dobrušky. Zde se na GP A kategorie U-17 představila již zkušená matadorka těchto klání Kája Tomešová, která proklouzla do hlavního pole všech disciplín. V párových disciplínách tentokrát spojila své síly s hráči mosteckého Baníku Matějem Trupem a Verčou Burdovou. A hned v první disciplíně, mixu, byli s Matějem nejblíže vítězství, když ostravskému páru Jakub Walder-Bára Pavlištíková podlehli až ve třech setech těsně 14:21, 21:16 a 17:21. Ve dvouhře to Kája měla těžké, třetí nasazená Klára Gerbelová (SK Prosek Praha) jí dovolila uhrát 12 a 13 bodů. Ve čtyřhře to pak nebylo o mnoho snazší a Káje s Verčou byl do 1. kola nalosován brněnsko-pražský pár Apolena Jelínková-Lucie Tománková, který se následně dostal až do pozdějších fází turnaje. Kája s Verčou však uhrály slušivých 18 a 17 a bodů a ostudu tak rozhodně neudělaly!

Oblastní přebor dospělých se za pořadatelství TJ Slovan Vesec konal v nově zrekonstruované harcovské hale TU v Liberci. Mezi 19 muži a 10 ženami se o postup na letošní MČR snažili zabojovat i Dennis Kerpl, Filip Marek, Honza Rázl, Háňa Stejskalová a naše čerstvá ligová posila Kuba Vitvera. A právě Kuba byl postupu nejblíže ze všech, když ve čtyřhře, v níž spojil své síly se Štěpánem Líbalem, podlehli až ve finále nejtěsnějším možným rozdílem 16:21, 21:17 a 24:26 ústecké Ondrodvojici Běhounek a Pálinkáš. Těm v semifinále podlehli i Filip s Fabianem Šulou, takže náš zástupce bral bronz. O další bronz ze čtyřhry se postarala Háňa, která si zahrála s Ilčou Mikezovou, taktéž z pořadatelského Vesce. Našim reprezentantům se dařilo i v mixu - Honza s Háňou, i přes bronzového Kubu s ústeckou Adélou Krejčí, prošli až do finále a brali stříbro. V boji o postup a zlato se však ve dvou setech museli sklonit před uměním Štěpána Líbala s Ivkou Foukalovou. V singlech se tentokrát žádný cenný kov uzmout nepodařilo, ale přesto dva borce musíme vyzdvihnout a pochválit. Filip totiž nejprve přejel pátého nasazeného Jakuba Straku, aby následně podlehl turnajové dvojce Ondrovi Pálinkášovi jen o malý ždibíček, když zápas dopadl 22:20, 18:21 a 19:21. Tím druhým je pak Kuba, který ve čtvrtfinále obdobným způsobem prohrál s trojkou Fabianem Šulou 15:21, 21:18 a 19:21. Na MČR, které se 2. až 4. února po roce opět vrátí do Českých Budějovic, by náš klub tak měli reprezentovat Honza Rázl ve čtyřhře a Mirko Šída v mixu, kteří postup již měli zajištěn.

HS+MŠ