Turnaje
18. - 21. dubna 2024

Turnaje <br> 18. - 21. dubna 2024

Honza Rázl na MM Slovenska, Linda Tokarová zase na regionálních výběrech U-13

Třetí dubnový víkend turnajů nápadně ubylo a tak turnajový plán našeho klubu nebyl příliš hustý, když jsme do soutěží vyslali pouze dva jednotlivce. Nedá se však říci, že by se s nižší kvantitou turnajů snížila i kvalita těchto klání, když oba absolvované turnaje byli nadmíru kvalitní a atraktivní, račte posoudit sami. 

Linda Tokarová měla tu čest reprezentovat náš oddíl na 36. ročníku turnaje o českokrumlovský pohár - regionálních výběrech U-13, kam byla nominována za družstvo Severních Čech. V malebném Českém Krumlově tak v soutěži družstev (3 chlapci + 3 dívky) nastoupila po boku veseckých bratří Jaromíra a Miroslava Kotkových, teplického Vojtěcha Macka a ústeckých Elly Ševelové s Jolanou Orosovou. V základní sobotní části byla tato skvadra nalosována do skupiny A společně se Středočeským krajem, Západními Čechy a Východními Čechy. Důležité a rozhodující drama se odehrálo hned v úvodním utkání proti Středočechům, které bohužel z našeho pohledu dopadlo ve prospěch soupeře nejtěsnějším možným rozdílem 3:4, což po následné výhře nad Západočechy poměrem 6:1 a krutou prohrou 0:7 s našlápnutými Východočechy znamenalo nedělní boj ve skupině o 5. - 8. místo. Zde naše mužstvo již nezaváhalo a po výhrách 6:1 nad Jižními Čechy a 4:3 na Výběrem Prahy obsadilo konečné 5. místo. Linda v družstvu dostávala příležitost především v mixu s Mírou a případně s Vojtou, kde odehrála 4 zápasy s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher, v jediné čtyřhře s Ellou pak podlehla favorizovaným východočeským soupeřkám. Lindě mockrát děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho klubu a gratulujeme k pěkným výkonům i celkovému týmovému umístění, kdy k vysněné medaili chyběl opravdu jen kousek!

Honza Rázl se pak již ve středu jako jediný náš zástupce vypravil do Bratislavy na Mezinárodní mistrovství Slovenska v kategorii dospělých - KAWASAKI Slovak Open 2024. Na turnaji zařazeném do kategorie Future Series se představil pouze ve čtyřhře se stálým párťákem Danem Dvořákem z Českých Budějovic. Klukům se tentokrát podařilo vyhnout ošidné kvalifikaci a tak kluci mohli ukázat své badmintonové umění až ve čtvrtečním večerním zápasu hlavní soutěže, kde jim soupeřem byla dvojice našich severních sousedů Lukasz Cimosz, Jan Wilczak. Utkání se lámalo především na podání a příjmu a v těchto činnostech se polská dvojice ukázala býti o něco málo silnější, když naše kluky po půlhodinovém zápase porazila poměrem 21:19 a 21:16, škoda nevyužitého vedení 15:12 v prvním setu. Za dělené 17. - 32. místo tak klukům přibyde do světového badmintonového žebříčku 350 bodů. Honzovi děkujeme za reprezentaci klubu na mezinárodní úrovni a hodně sil do další práce a posunu vzhůru!