Turnaje
18. - 19. května 2024

Turnaje <br> 18. - 19. května 2024

Spousta kovů z posledního předprázdnínového turnaje dospělých a obrovské zkušenosti z republikového GP B pro Lindu s Eliškou

Třetí květnový víkend bylo badmintonově zase pěkně rušno - dvojice našich mladších žákyň se vydala na republikové GP B do Brna, stejný počet našich dospělých si odvezl řádku úspěchů z mosteckého GP C, rovnoměrně rozdělená šestice hráčů a hráček si plánovala zahrát na domácím GP C U-19, to však bylo pro nízkou účast dalších přihlášených po hříchu zrušeno a Mirko Šída se vydal do Olomouce na třetí ročník badmintonové konference a navazujícího nedělního školení párových disciplín u mládeže v podání bývalého polského reprezentanta a trenéra mládežnické reprezentace Damiana Pławeckého.

Eliška Andršová s Lindou Tokarovou bojovaly o co nejlepší umístění na republikovém GP B mladších žáků, které se o tomto víkendu uskutečnilo v Brně. Cesta do moravské metropole za to stála, protože se do soutěže dostaly ve všech disciplínách, mixa si Eliška zahrála s olomouckým Tadeášem Kudlákem, Linda zase s teplickým Vojtou Mackem, ale ani jednomu páru proti silným soupeřům pšenka nekvetla, i když zejména druhý set Lindy s Vojtou byl velmi vyrovnaný. Těsně po poledni se tak obě naše holky mohly soustředit na dvouhru - Lindě se podařilo postoupit mezi šestnáctku nejlepších, nebylo to však tak úplně její zásluhou, když její soupeřka do prvního kola vůbec nedorazila. V tom dalším už podlehla nasazené domácí Alici Fendrichové, stejně jako Eliška v prvním radotínské Karolíně Burešové, i tak však další důležité zkušenosti. Čekali jsme tak na čtyřhru, do které holkám los přisoudil brněnskou dvojici Barbora Matysová-Vendula Šedová. V tomto zápase se skóre přelévalo ze strany na strany, o dramatické momenty nebyla nouze, ale další zápas Elišce s Lindou po výsledku 21:16, 16:21 a 19:21 bohužel o kousíček utekl. Holkám mockrát děkujeme za reprezentaci na republikové úrovni, za předvedené výkony chválíme a hlavně neskládejte zbraně, výhry ještě přijdou!

Filip Marek si dal tzv. fullbadminton weekend, když ještě v sobotu koučoval naše děvčata v Brně, ale už v neděli sám hrál na GP C dospělých v Mostu, kam si přibalil i Háňu Stejskalovou. Účast hlavně v dívčích disciplínách tentokrát nebyla žádná velká sláva, ale na to se historie ptát nebude a oba naši hráči toho dokázali maximálně využít. V mixu to bylo dokonalé, a i když Filipa s Háňou ve finále potrápil vesecký pár Fabian Šula-Ilona Mikezová, zápas dokázali otočit a po výsledku 15:21, 21:18 a 21:18 získat zlato. Ve dvouhrách oba zůstali naladěni na stejnou notu, když svorně vybojovali slušivé stříbro. Háňa s přehledem, když nestačila až na baníkovskou Burdovou, Filip neměl na růžích ustláno už od prvního kola, když  musel z cesty odstranit jedničku Davida Skláře z Hamru i nebezpečného Baníkovce Dana Ickerta, s oběma si však poradil na výbornou a až ve finále nestačil na zkušeného a dobře hrajícího Honzu Klimaje z Karlových Varů. Na případné staré sváry z úvodního mixu musely oba finálové páry rychle zapomenout, protože se do čtyřhry spojil jak Filip s Fabinem, tak Háňa s Ilčou. A povedlo se, když to dopadlo nejlépe jak mohlo, a obě dvojice po pohlídaných zápasech slavily celkový triumf. Tři zlata a dvě stříbra jsou pro naše aktéry krásným zakončením první části letošní dospělácké sezóny, jen tak dál!