Turnaje
17. - 18. února 2024

Turnaje <br> 17. - 18. února 2024

Deblový bronz z GP A U-19 a úspěchy našich U-9, U-11 a U-13

Třetí únorový víkend přišla řada na další republikové turnaje GP A, když se ve stejném termínu uskutečnily rovnou dva. Starší žáci U-15 se o vavříny utkali v Brně, tam jsme však žádného našeho zástupce neměli, jiné to bylo v Plzni se starším dorostem U-19, kde nás úspěšně reprezentoval Denni Kerpl. K tomu naši úplně nejmladší vyrazili do pražských Radonic na turnaj kategorií U-9 a U-11 a ti jen o něco málo starší na oblastní GP C U-13 do Mostu.

 

V sobotu 17. února do Sportcentra Radonice vyrazila dvojice Adámek Pechlát s Vašíkem Votrubcem, kteří si zahráli místní turnaj kategorií U-9 a U-11 pod záštitou oddílu MTAC Praha. Celé klání proběhlo v souladu s pravidly minibadmintonu, takže se hrálo se sníženou sítí na 140 cm do patnácti vítězných bodů, kategorie U-9 hrála na zkrácenou polovinu klasického hřiště a kategorie U-11 dvouhrový kurt bez zadního čtyřhrového koridoru. Oběma našim klukům se velmi dařilo - Adámek totiž v U-9 vyhrál všech svých osm zápasů, ztratil pouhý jeden set a zaslouženě zvítězil, gratulujeme! Vašík v U-11 odehrál stejnou porci zápasů s bilancí pěti výher a třech porážek, čímž obsadil 4. místo, což je také moc krásný výsledek a že z něj měl radost potvrzují i slova maminky jedno z našich hráčů: “Áďa vyhrál kategorii U9, měl jeden hezký vyrovnaný zápas, ostatní vyhrál bez větší námahy, Vašík skončil 4. v U11 a byl moc spokojený a i docela unavený, oba se od poslední turnaje hrozně herně zlepšili.”

 

Bylo nás pět, i tak by se dalo charakterizovat sobotní GP C kategorie U-13 v Mostu. Tou pěticí byli Lukášové Huy Le GIa s Loskotem, Cyril Souček, Eliška Andršová a Linda Tokarová. V úvodním mixu se představili Luky HLG s Lindou, Cyril s Eliškou a Luky L. s Terezou Tomáškovou (BK 1973 Benátky nad Jizerou) a nejdále to dotáhla prvně jmenovaná dvojice, když ve čtvrtfinále nestačila na nasazené čtyřky Vinil Sai Kumara Vimala s Eliškou Smékalovou z Astry Praha. Ve dvouhrách celá naše pětice předvedla pěkné výkony - Eliška nejprve krásně otočila takřka ztracený zápas s karlovarskou Sofií Kařízkovou 18:21, 21:17 a 22:20, aby hned v dalším kole smolně narazila na Lindu, která následně ve čtvrtfinále statečně vzdorovala o hlavu vyšší Stele Kuntové z Aše. U kluků první zápas vybojoval Luky L. a následně zatápěl i nasazenému hráči, stejně jako Cyril, který bohužel teplického Vojtěcha Macka a turnajovou čtyřku potkal už v úvodním zápasu. Nejdále to tak dotáhl Luky HLG, který se dokázal probít až k zisku bronzové medaile, když v semifinále ve dvou setech nestačil na pozdějšího vítěze Vinila Sai Kumara Vimala. Ve čtyřhrách se holkám první kolo přejít nepodařilo a oba chlapecké páry, kde jsme měli zastoupení, postupně skončily na raketách vítězů Jakuba Horáka s Nicolasem Plackem (TJ Sokol Lázně Kynžvart). Luky L. s domácím Jáchymem Kolářem jim podlehli ve třech setech ve čtvrtfinále, Cirda s Lukym HLG opět ve třech vyrovnaných setech v semifinále, i tak však za předchozí vítězství brali bronzové medaile! A jak to ze svého pohledu viděl trenér Mirko Šída? “Turnaj byl solidně početně i kvalitně obsazený a je potěšující, že naše pětice se mezi ostatními účastníky neztratila. S párovými disciplínami naši hráči ještě nemají tolik zkušeností a tak se tam občas ještě trochu hledáme, spoluhráči by však mezi sebou měli o něco více komunikovat a navzájem se na kurtu podporovat. V singlech jsem od našich hráčů viděl pěkné zápasy, Eliška ukázala badmintonové srdíčko a vybojovala zdánlivě prohraný zápas, Linda předvedla svůj standard, ale ví, že se musí naučit využívat celou šířku a délku hřiště. U Lukyho HLG spokojenost s bronzem, na další soupeře potřebuje dostat do pohybu více dynamiky, druhý Luky dělal nasazenému hráči problémy, když výměny krásně rozehrával a útočil, škoda, že mu na konci maličko došel dech a Cyril také ukázal svůj potenciál, ale musí ještě zapracovat na konzistenci a zadním úderu v kombinaci s držením rakety. Všichni ale za předvedené výkony zaslouží pochvalu a dvě bronzové medaile to jen dokazují!”

 

V osmikurtové sportovní hale v Plzni se o tomto víkendu odehrávalo i GP A kategorie U-19 a mezi účastníky byl i náš zástupce Denni Kerpl, který zde odehrál všechny tři disciplíny a slavil úspěch. Mixa si zahrál s Vandou Sedláčkovou z SK Prosek Praha, ale hned v prvním kole vyzvali nasazené sedmičky Josefa s Terezou Cirókovi z Brna, které po setech dvakrát 15:21 byly proti jejich další cestě vzhůru. Ve dvouhře si Denni v prvním kole ve dvou setech dokázal poradit s českobudějovickým Alexandrem Chládkem, v osmifinále však neunikl formě černého koně celé soutěže Lukáše Patzáka z Dobrušky. A tak vrchol přišel až v závěrečné čtyřhře, kde Denni s veseckým Tadeášem Hlubučkem nejprve ve třech setech přetlačili pár Alexandr Chládek-Josef Fošum, aby si následně v dramatickém utkání vyšlápli i na nasazené jedničky Vojtěcha Matuše s Markem Waliszewskim 19:21, 24:22 a 21:16 a postoupili tak do nedělního semifinále! O postup do finále tam bojovali s českokrumlovským Patrikem Fucimanem a mosteckým Danem Ickertem, ale i přes vyrovnaný druhý set to nakonec nestačilo, bronzová medaile z republikového turnaje je však úžasným výsledkem, gratulujeme!