Turnaje
13. - 14. ledna 2024

Turnaje <br> 13. - 14. ledna 2024

Opět převážně bronz - na řadu přišla kategorie U-17 a GP C U-13 v Benátkách nad Jizerou.

Druhý turnajový víkend této sezóny se ke slovu mohutně přihlásila kategorie mladšího dorostu U-17, kde se nám tentokrát netradičně turnajově oddělila chlapecká a dívčí část. Mladší žáci U-13 pak pokračovali ve své letošní krasojízdě nedělním GP C v Benátkách nad Jizerou.

Liberecké GP D U-17, které v sobotu pořádal TJ Slovan Vesec v tělocvičně ZŠ Barvířská, mělo pod palcem ryze pánské osazenstvo Tobík Bednář, Filip Jiroš, Štěpán Loskot, Vilda Pětioký, Matěj Tokar a Matyáš Třeška. Vzhledem k minimální účasti ostatních klubů z toho byl především turnaj plný bratrovražedných soubojů a také přebor proti domácímu Vesci. Mix se bez dívek hrát nedá, takže naši borci začínali až ve dvouhrách, kde v dílčích zápasech proti svým spoluhráčům uspěli Filip s Tobíkem, dál však už cesta nevedla. Ve čtyřhře to pak k zisku bronzové medaile dotáhli Tobík s Matějem, kteří si v dramatickém zápase poradili s Filipem a Matym.

To dívčí část kategorie U-17 Kája Tomešová a Eliška Nidrlová se tentokrát od kluků odtrhla a vyrazila na turnaj úrovně GP C do pražských Radonic. I tady jsme se přesvědčili, že mix se bez druhého pohlaví hrát nedá a tak se holky vrhly rovnou na dvouhru, kde se sešla až neuvěřitelná účast 28 hráček. A dařilo se - Eliška se přes první kolo přenesla do osmifinále a Kája po dvou výhrách dokonce do čtvrtfinále. Ještě o stupínek lepší to bylo ve čtyřhře, dva pražské páry odešly překvapivě poraženy a Kája s Eliškou si tak vybovaly slušivé bronzové medaile.

Až do neděle si na turnajové zápasy musela počkat pětice U-13 sestávající se z Lukášů Huy Le Gia a Loskota, Cyrila Součka, Elišky Andršové a Lindy Tokarové, která odehrála GP C v Benátkách nad Jizerou. Nebyla to však žádná lehká projížďka gondolou, když se zde objevilo množství kvalitních a na žebříčku vysoko postavených hráčů a hráček. V mixu dva naše páry Cyril s Eliškou a Luky L. s Emmou Kyselovou skončily shodně na raketách domácích Nikoly Honce s Terezou Tomáškovou. V druhé části pavouku se však dařilo Lukymu HLG s Lindou, kteří se probojovali na bronzový stupínek, když v semifinále nestačili na vítěze této disciplíny. Dvouhry se odehrály ve skupinách (kluci měli dvě skupiny pěti, holky čtyři skupiny po třech) a následným pavoukem, za což pořadatele Badminton Benátky moc chválíme. Luky HLG si připsal dvě výhry, Cyril jednu, ale na postup do pavouka to tentokrát nikomu nestačilo. A tak nejzářivější úlovek tohoto víkendu přišel až v poslední disciplíně, čtyřhře, když Luky HLG s Cyrdou vybojovali stříbrnou medaili, paráda! Eliška s Lindou to měly těžké, protože už v prvním kole čelily později vítěznému domácímu páru Kristýna Černá a Tereza Tomášková.

HS+MŠ