Turnaje
12. května 2024

Turnaje <br> 12. května 2024

2x2=4, aneb medaile ze dvou různých měst, ale ze čtyř turnajů!

Druhá květnová sobota byla rezervována pro finále extraligy družstev dospělých, takže žádné další turnaje nebylo možné pořádat. To se však změnilo už v neděli, která nám přinesla hned dva duokomboturnaje, kdy se na jednom místě odehrálo více různých badmintonových klání. Naši hráči se tak rozjeli do dvou měst na naprosto opačných stranách od Liberce - první početná skupina, pro jednoduchost ji budeme nazývat skupinou “A” se vydala do Pardubic, druhá neméně početná skupina “B” (čistě rozlišovací označení ??) pak vyrazila do Ústí nad Labem. Společným znakem obou výprav byl zisk bronzových medailí, ale jedné delegaci se podařilo dosáhnout i na příčky nejvyšší!

Osmičlennou výpravu “A” čekal v pardubické vysokoškolské hale turnaje v minibadmintonu kategorií U-9 a U-11 a mladší žáci soutěžili na GP C U-13. O velkou senzaci se v kategorii U-9 hrané na polovinu hřiště postaral Adámek Pechlát, když si v pětičlenné skupině s ledovým klidem jemu vlastním poradil se všemi protihráči i protihráčkami a odvezl si zlatou medaili! Adámek pak nastoupil i v kategorii U-11 hrané na zkrácené celé hřiště, tam se staršími protivníky taktéž předvedl parádní výkony a  po dvou výhrách a jedné remíze si nakonec odnesl ceny za slušivé 5. místo. Hanka Stehlíková v dívkách především získávala další cenné turnajové zkušenosti a po statečných výkonech skončila na 6. místě.

Do turnaje GP C U-13 pak zasáhla čtveřice Luky Huy Le Gia, Cyrda Souček, Eliška Andršová a Linda Tokarová. V mixu se i skrz těžké losy příliš nedařilo, stejně jako ve dvouhrách, kde přísnější měřítko céčkového turnaje snesla Linda, která ve čtvrtfinále jen těsně podlehla favoritce Kristýně Černé z Benátek. A tak největší úspěchy přišly až v závěrečné čtyřhře, kde se Cyrda s Lukym i Linda s Eliškou dočkali výher a Eliška s Lindou si dokonce na cestu domů mohly přibalit bronz z této disciplíny!

Výprava “B” čítala sedm statečných (s dámským elementem pouze v podobě trenérky Terky) a v pěkné a prostorné devítikurtové ústecké hale na ně čekalo GPC starších žáků U-15 a GP D mladších žáků. Prvního turnaje se v našich barvách zúčastnil pouze Adam Tokar a jako na potvoru to vyšlo tak, že zbyl jako volný jak do mixa, tak do debla, takže nakonec bojoval pouze ve dvouhře, výhru se mu však proti těžkým soupeřům připsat nepodařilo. To čtveřice mladších Mára Adolph, Luky Loskot a bráchové Tomík a Vašík Votrubcovi na GP D U-13 zažila mnoho dalších nových herních situací, zahrála si spoustu třísetových zápasů, z nichž nakonec rezultovalo i několik cenných kovů. Tu nejzářivější se povedlo získat Lukymu s mosteckou Kristýnou Nedvědovou za 2. místo v mixu, bronz pak vybojoval Luky ve dvouhře a Tomík s Vašíkem v bratrské spolupráci ve čtyřhře. I přesto, že Márovi medaile tentokrát necinkla, rozhodně nemusí smutnit, právě naopak! Odehrál totiž krásné zápasy a stejně jako všechny ostatní je třeba ho za předvedené výkony pochválit, jen tak dál kluci!