Turnaje
10. - 11. února 2024

Turnaje <br> 10. - 11. února 2024

S novou sezónou i nová série turnajů libereckých přípravek a úspěchy na GP D U-13 i GP C dospělých

Druhou únorovou sobotu se rozběhla nová série turnajů libereckých přípravek. Turnaj, který má pod patronátem vesecká Zuzka Hlavatá, byl opět uspořádán na špičkové úrovni a v příjemné přátelské atmosféře. Jak už je dobrým zvykem hrálo se polovinu kurtu do 15 bodů na dva sety, nejprve ve skupinách a následně v pavoucích. První krůčky na turnajových badmintonových kurtech ve vesecké sokolovně se odvážili z našeho klubu udělat šestice Mára Adolph, Jindra Pivrnec, Zuzka Bělobrádková, Rozárka Musilová, Lucka Přibylová a Hanka Stehlíková.

A co na turnaj říká trenérka Terka Vejvarová: “Po půl roce trénování badmintonu se vybraní hráči z přípravky vydali na jejich úplně první turnaj libereckých přípravek. Všichni si odnesli spoustu nových zážitku i zkušeností. Jelikož to naši hráči trénují teprve půl roku, tak si zaslouží pochvalu s jakou vervou a nasazením na kurt přicházeli. I když je ještě co zlepšovat, tak myslím, že jsou na dobré cestě k závodnímu badmintonu.”

Pořádajícímu TJ Slovan Vesec mockrát děkujeme za další super turnaj a možnost být jeho součástí!

 

Kromě turnaje přípravek TJ Slovan Vesec v sobotu pořádal i GP D kategorie U-13. Turnaj se konal v tělocvičně ZŠ Barvířská, představilo se v něm celkem 9 chlapců a 11 dívek a rovnou osmička byla z našeho klubu. K již turnajově zkušeným Lukášům Huy Le Gia s Loskotem, Cyrilovi Součkovi, Eliškám Andršové s Gřešulovou a Lindě Tokarové se k naší radosti přidali i úplní nováčci Tomáš Votrubec a Majda Turková. Pořadatel zvolil již klasický a námi mockrát chválený formát pouze dvouhrového turnaje se začátkem ve skupinách s následným postupem všech do pavouků o první místa i o pořadí, takže všichni mají možnost zahrát si dostatek zápasů. Naši hráči to tentokrát využili naplno, když v obou disciplínách došlo na naše finále - všichni kluci postoupili ze skupiny do horního pavouku a nakonec se na prvních třech místech seřadili 1. Luky HLG, který v semifinále vyřadil druhého Lukyho, 2. Cyril, který v semifinále zvládl dramatickou bitvu s proboštovským Františkem Bidlem, a 3. Luky L., který ve čtvrtfinále odvracel mečboly proti skvěle hrajícímu Tomíkovi. V dívkách do horního pavouku postoupily Linda s Eliškou A., které obě prošli až do finále, kde byla úspěšnější Linda, když Eliška předtím musela vydřít pohledné utkání plné dlouhých výměn s teplickou jmenovkyní Bartošovou. Ve spodním pavouku pak úřadovala Eliška G., která ho po pěkných výkonech suverénně ovládla, Majda skončila v jeho semifinále. Turnaj krátce zhodnotili i trenéři: “Oba Lukášové, Cyril, Eliška A. i Linda už jsou zkušenými matadory na GP D turnajích a jsme rádi, že své kvality potvrdili. Nyní je na čase posunout se dál a svou výkonnost ukázat i na turnajích výše. Všech pět musí myslet na kvalitní rozehrání výměny, ať už na podání i na příjmu, a udržení klidné hlavy za každé situace. Radost máme také z ostatních - pro Elišku G. to byl čtvrtý turnaj a po zásluze a pěkné pestré hře dominovala ve spodním pavouku, maličko je třeba vypilovat techniku horních úderů. Parádní turnajovou premiéru si odbyl Tomík, který udělal obrovský výkonnostní progres a dlouho trápil mnohem zkušenější soupeře. Další nováček Majda to se svými protivnicemi neměla vůbec jednoduché, v utkáních rozhodně nezklamala a byla vyrovnanou soupeřkou, ale bude potřeba i nadále pracovat na technice úderů i pohybu k míčku. Pořadatelům děkujeme za pěkně zorganizovaný turnaj.”

 

V neděli se pod taktovkou TJ Astra Zahradní město Praha konalo GP C dospělých, kam další badmintonové dospělácké zkušenosti vyrazil sbírat Dennis Kerpl. A dařilo se mu hned od úvodu, když do mixa spojil své síly s radotínskou Karolínou Vnoučkovou a mimojiné přes skalp turnajových jedniček se jim povedlo dojít až do finále a brali zasloužené stříbro, jediní jejich přemožitelé byli Jiří Stehlík s Lucií Krejčovou z BK Králův Dvůr. Denni se vyznamenal i ve dvouhře, když přehrál hned tři soupeře, čímž si zajistil semifinále a bronzovou medaili. V něm v dlouhém a vyrovnaném zápase podlehl domácímu Vojtěchovi Havránkovi o pouhé čtyři body 18:21, 21:19 a 18:21. Poslední disciplínu, čtyřhru, si Denni zahrál s veseckým Michalem Čepelákem a ve čtvrtfinále z toho byl další maratónský zápas. Proti Michalovi Haršányimu s Jakubem Strakou to bohužel bylo těsně v neprospěch naší dvojice, tentokrát dokonce o bod - 19:21, 21:18, 19:21.