Turnaj
27. - 28. června 2024

Turnaj <br> 27. - 28. června 2024

Bronzová medaile sester Stejskalových z Českých akademických her 2024

V okamžiku, kdy si žáci základních a středních škol přebírali svá vysvědčení za uplynulý školní rok, mnoho pracujících lidí už bylo minimálně myšlenkami na dovolené, ne-li dokonce fyzicky rovnou na ní, měli vysokoškoláci ještě pořád napilno. Od pondělí 24. června do pátku 28. června se totiž uskutečnily České akademické hry 2024, které v tomto roce hostil Liberec. V již 22. ročníku této exkluzivní pravidelné multisportovní studentské soutěže organizované Českou asociací univerzitního sportu soutěžilo více než 1600 sportovců z 38 vysokých a vyšších odborných škol ve 21 sportech a těžko uvěřitelných 120 disciplínách, kde se rozdalo 110 akademických sportovních titulů.

 

Badminton se dostal na řadu až na závěr her, když se úvodní kola odehrála ve čtvrtek 27. června odpoledne a na semifinálové a finálové rozuzlení došlo až před obědem v pátek 28. června. Letošní akademičky rozhodně nebyly nadprůměrné co se týká počtu účastníků, vše však převážila kvalita, když se na badmintonových kurtech prohánělo několik medailistů či dokonce Mistrů ČR. A my u toho nemohli chybět, když v horní hale TU v Liberci pod přísným dohledem vrchního rozhodčího Zdeňka Kračmara reprezentovali nejen náš klub, ale i své vysílající školy Filip Marek z domácí Technické univerzity, Háňa Stejskalová z Univerzity Pardubice a na kurty navrátivší se Eliška Stejskalová za Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. 

 

Ve smíšené čtyřhře nás reprezentoval jediný pár, Filip s Háňou, kteří ve čtvrtfinále podlehli Matějovi Ehmovi s Pavlínou Krpatovou. Stejně tak dopadl Filip v deblu, když s Jardou Máchalem nestačili na dospělé reprezentanty Víta Kulíška s Tomášem Švejdou. Chuť si tak Filip spravil ve dvouhře, kde bez větších problémů postoupil do čtvrtfinále, kde v zápase o medaili těsně podlehl Jirkovi Vajsejtlovi z Vesce/ČVUT 20:22 a 16:21, což okomentoval slovy: “V párových disciplínách s Háňou a Jardou mi los do cesty přisoudil vždy první nasazené, ale při kvalitě účastníků tohoto turnaje si bylo těžké vybírat. Dvouhru jsem si však zahrál velmi dobře, i když výsledek nemusí tak úplně vypadat, zápas s Jirkou byl vyrovnaný a ve výměnách jsme se tahali o každý bod, každý míček rozhodoval, ale nakonec byl úspěšnější Jirka. Tři čtvrtfinálová umístění jsou fajn výsledek z letošních akademiček.” Na růžích ustálo neměly ve dvouhře ani holky, které ve svých úvodních utkáních nestačily na favoritky Marii Růžičkovou respektive Radku Šilhavou. Výsledkový vrchol pro naše barvy tak přišel až ve čtyřhře žen, kde se k Háně s Eliškou příznivě naklonil los a my společně s holkami můžeme slavit zisk bronzové medaile z Českých akademických her 2024! Paráda, gratulujeme!!! A co nám k tomu obě sestry řekly?: “Letošní akademické mistrovství se odehrálo v poklidné atmosféře a ještě na domácích kurtech na Harcově, což byl rozhodně příjemný bonus. Ve dvouhrách se nám sice tolik nedařilo, soupeřky zkrátka byly lepší, zato jsme velmi šťastné za naše představení ve čtyřhře, dokonce jsme se na kurtu ani nepohádaly :-) a o zisku medaile z této prestižní akce jsme ani ve snu nedoufaly, o to více si teď zisk bronzové medaile užíváme.” Na závěr nezbývá než dodat, že v roce 2025 se České akademické hry přesunou do Ostravy, když pořadatelské síly spojí VŠB-Technická univerzita a Ostravská univerzita.

 

foto
foto
foto
foto
foto