Turnaj
22. června 2024

Turnaj <br> 22. června 2024

Tříčtvrteční” turnaj v GP C U-13 v Mostě

Třetí červnovou sobotu ze čtyř se v Mostu uskutečnilo GP C mladších žáků U-13. Na turnaj vyrazila osvědčená čtveřice Eliška Andršová, Linda Tokarová, Luky Huy Le Gia a Cyril Souček. Do cíle jsme úspěšně dovezli 3 kompletní pneumatiky ze 4, když jsme si ranní cestu zpestřili téměř třičtvrtěhodinovou ne tak úplně plánovanou zastávkou na benzínce v Děčíně, kde jsme kvůli proražené pneumatice museli měnit kolo. Když jsem konečně dorazili na místo určení, v turnaji již bylo nalosováno 15 kluků a neuvěřitelných 27 holek, což jsme s pomalu začínajícími prázdninami rozhodně nečekali.

Do mixů následně zasáhli tři naši hráči ze čtyř, když oba naše páry postupně vyřadilo nasazené pražské duo Jakub Kugler-Justýna Rumlová. Cyrila s hradeckou Andreou Melzerovou už v prvním kole, Lukyho s Lindou pak v kole druhém, v tom prvním si totiž po dramatickém průběhu ve třech setech po otočce poradili s dvojicí HIT Hradec Králové Vojtěch Kopánek-Eliška Horová.

V následných dvouhrách opět platilo pravidlo tří čtvrtin, když se do druhého kola povedlo postoupit třem našim hráčům. Eliška, Linda i Luky si se svými úvodními soupeři poradili, pouze domácí Jáchym Kolář byl nad Cyrilovy síly. V dalších kolech už nám pšenka nekvetla, ale nasazené soupeře jsme alespoň dlouho trápili - Eliška pětku Justýnu Rumlovou z TJ Astry Zahradní Město Praha, Luky trojku Jana Ševčíka z Proseku Praha a Linda dokonce na skvělé tři sety (což se jí povedlo poprvé) svou více než častou soupeřku a nasazenou trojku Kristýnu Černou z Benátek. Skvělé výkony, bylo by fajn na ně v září zase navázat a klidně je i posunout ještě o kousek dále. 

V čtyřhrách opět úřadovali trojka se čtyřkou, když si Luky s Cyrilem poradili se svými soupeři ve čtvrtfinále a za dělené 3.-4. místo tak brali slušnou bronzovou medaili. Lindě s Eliškou čtyřhra nevyšla úplně podle jejich představ, ale soupeřky Běta Hrdličková ze Strakonic s Michaelou Jersonovou z Českých Budějovic byly zkrátka dneska silnější a zaslouženě následně celý turnaj dokonce vyhrály, což tedy pro naše hráčky nebyl úplně nejpřívětivější los hned do prvního kola.

Trenér Mirko Šída k poslednímu turnaji před prázdninami dodává: “Zakončení sezóny jsme si užili opravdu se vším všudy - někteří se ráno zapotili již při cestě, na další pak přišla řada na kurtech, kde za letních teplot a velmi kvalitní a početné konkurence předváděli, především ve dvouhrách, zdařilé výkony, na kterých se dá do budoucna stavět. Ve čtyřhrách to ještě našim mladým hráčům občas trochu skřípe a měli by se v nich navzájem více podporovat a spolupracovat. Na tom, i mnoha dalších aspektech, však do dalších turnajů ještě určitě zapracujeme. Nyní již zbývá jen všem našim hráčům popřát hezké prázdniny, kvalitní aktivní odpočinek bez tréninků a turnajů a budeme se těšit na viděnou nejpozději na soustředění!”

foto
foto