Turnaj
2. - 4. února 2024

Turnaj <br> 2. - 4. února 2024

Mistrovství České republiky dospělých 2024

První únorový víkend byl mistrovský, patřil totiž pouze Mistrovství České republiky dospělých a k němu vhodně přidruženému Mistrovství České republiky v minibadmintonu kategorie U-11. Přesně po roce se tento vrchol tuzemské scény vrátil zpět do českobudějovické haly a opět to byl perfektně pořadatelsky zvládnutý dvouturnaj, kde bylo na co se koukat. V minibadmintonové kategorii U-11 jsme žádného našeho zástupce letos neměli, ale v kategorii dospělých nás reprezentovali rovnou dva - Háňa Stejskalová a Honza Rázl.

Tradičně se začínalo již v pátek těsně před polednem smíšenou čtyřhrou, kde se Honza s Háňou představili společně a soupeřem do prvního kola jim byli královédvorský Jaroslav Holeček s dobrušskou Ivetou Strnadovou. Náš pár se do utkání pustil bez bázně a hany (nebojte, Háňa byla stále na kurtu ??), ale přes parádní úvod se slibný náskok do konce prvního setu udržet nepodařilo, o to více však zabrali v druhém a skóre po dobré hře srovnali. V rozhodujícím setu to o pár bodíků z našeho pohledu nevyšlo a Honza s Háňou po 40 minutovém boji prohrávají 16:21, 21:17 a 17:21, těsný to zápas.

A jak svou účast na MČR okomentovala sama Háňa?
„Já beru za úspěch, to že jsme si na MČR mohli vůbec zahrát, los byl příznivý, o to víc nás mrzí, že jsme třetí set nedokázali překlopit na naší stranu. S Honzou zas tak často nehrajeme, tak jsem byla ráda, že jsme se byli schopni domluvit. Do příště by to určitě chtělo ještě zapracovat na moji obraně, ale vím od koho se budu učit (pousmála se na Honzu). V každém případě jsem si zápas moc užila, po celou dobu jsme mysleli pozitivně nic jsme nevzdávali a bojovali jsme až do konce, jak naznačuje koncovka třetího setu.“

Honza si tak počkal na odpoledne, kde v páru s domácím Danem Dvořákem rozehrál soutěž mužské čtyřhry prvním kolem proti páru Ondřej Helar (Badminton FSpS MU Brno)-Jan Srnec (Sokol Židlochovice). V poklidném zápasu si udrželi svůj standard, zvítězili poměrem 21:15 a 21:13 a mohli se těšit na večerní střet s jedním z aspirantů na titul a třetím nasazeným párem Matěj Hubáček (BK Meteor Praha) - Jaromír Janáček (SKB Český Krumlov). Ten začali výborně, když se jim povedlo zvládnout koncovku prvního setu 23:21, další dva sety si však zkušenější dvojice pohlídala a Honzu s Danem do čtvrtfinále nepustila 23:21, 14:21 a 12:21.

A jak své účinkování viděl osmifinalista ze čtyřhry Honza?
„V mixu jsme měli jeden z nejpříznivějších losů, ale i tam jsme to bohužel nedokázali zužitkovat. Myslím si však, že jsme odehráli dobrý zápas, za který se nemáme co stydět. Debl pro mě dopadl daleko lépe. Avšak i přes dobře rozehraný zápas jsme prohráli po 3 setech proti budoucím vícemistrům ČR. S mým parťákem jsme odehráli vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem, což mě upřímně těší, ale je ještě hodně věcí, na kterých musíme zapracovat a třeba to příště vyjde lépe.

Honzovi s Háňou mockrát děkujeme za reprezentaci klubu, už samotnou účast na této vrcholné akci považujeme za úspěch a budeme se těšit zase na příští ročník! Snad se nám povede rozšířit účast i o nějakého šikovného minibadmintonistu.