Další mezinárodní medaile Jana Rázla

Další mezinárodní medaile Jana Rázla

Kompletní sadu medailí si přivezl Honza z posledních dvou mezinárodních turnajů v listopadu 2022

Prvním turnajem bylo tradiční Mezinárodní mistrovství U19 Czech Junior 2022 v Orlové ve denech 18. - 20. listopadu 2022. Odtud si Honza Rázl  přivezl bronzovou medaili ze smíšené čtyřhry. Na tomto turnaji letos dominovali Japonci, na které doplatil i Honza společně se svou patrnerkou Kateřinou Osladilovou. Jako nasazené jedničky narazili bohužel na pozdější vítěze, japonský pár Rui Sato - Mei Sudo již v semifinále a jak to nakonec zhodnotila Katka "“Soupeři byli o hodně lepší, měli lepší asi úplně všechno, podání, příjem, byli výrazně rychlejší, vždy tak asi o tři kroky před námi.” Převaha japonského páru byla značná, Rui Sato s Mei Sudo zápas jednoznačně ovládli po výsledku 21:14, 21:9. Nicméně byl z toho bronz.
Ve čtyřhře byl los ještě nemilosrdnější - Honza se spoluhráčem Danielem Dvořákem narazili na japonský pár (a pozdější vítěze) Kenta Matsukawa - Yuto Nakashizu již ve druhém kole....
Na tomto turnaji jsem měli ještě dalšího zástupce. Dennis Kerpl skončil ve čtyřhře společně s Michaelem Havlíčkem ve stejném kole jako Honza. Podlehli polskému páru Dominik Andras - Matus Polacek 21:13 a 21:12. Ve smíšené čtyřhře pak s Malvínou Skrčenou prohráli hned v prvním kole s rumunským párem Dinu Pandele - Andra Stoica.

Větším úspěchem skončil pro Honzu turnaj Slovak Junior 2022, který se konal o týden později ve slovenském Trenčíně. Nejprve zde Honza s Danielem podlehli až finále čtyřhry chlapců polskému páru Bartlomiej Butkus - Mateusz Golas ve třech setech 20:22, 21:17 a 14:21 a získali tak stříbro. A zlatou tečku udělal Honza ve smíšené čtyřhře. Tady bylo finále českou záležitostí - Honza k Kateřinou Osladilovou si určitě chtěli hodně zahrát, když dva své zápasy hráli až na výsledek 22:20, až finále s dvojicí Tomáš Vrbka - Kateřina Koliášová skončilo přijatelněji dvakát 21:14.

Takže velká gratulace!