Corona Challenge JARO 2021

Corona Challenge JARO 2021

Nemožnost badmintonových tréninků bohužel stále přetrvává, i tak se ale snažíme nezahálet a všichni členové našeho oddílu měli možnost zapojit se do další výzvy, Corona Challenge JARO 2021, která propojila kluby z celé ČR a její jednotliví účastníci se tak mohli motivovat a porovnávat své výkony mezi sebou.

Celá výzva končící na první jarní den trvala 10 týdnů, které byly napěchovány nejrůznějšími cviky a úkoly, za které se dle obtížnosti sbíraly body do hodnocení. Každých 14 dní se sada cvičení obměnila, vždy bylo na výběr mezi posilováním (ruce, střed těla a nohy), úkoly dovednostními či na procvičení mozkových závitů, pobytem venku na čerstvém vzduchu nebo aktivity na překonání sám sebe. Výsledný koktejl cvičení si každý účastník mohl namíchat dle libosti a chuti.
Náš oddíl byl jeden z nejpočetněji zastoupených, když z celkových 143 aktivních soutěžících bylo 27 hráčů, trenérů a rodičů z BK TU v Liberci. V rámci věkových kategorií se nejvíce dařilo Luborovi Stejskalovi, který vybojoval 3. místo v kategorii „Trenéři a ostatní“ a dokonce byl čtvrtý absolutně, a Standovi Mrskošovi, který si vysoutěžil bronz v kategorii „dospělí“. V rámci jednotlivých skupin pak byly oceněny i Sofča a Marťa Kerplovy. Do TOP 20 v absolutním pořadí se kromě výše zmíněných povedlo vměstnat ještě Dennimu Kerplovi, který navíc obdržel i ocenění za nejkreativnější videa v průběhu celé challenge. Za náš oddíl patří speciální pochvala i Terezce Valentové, která úspěšně absolvovala celou výzvu jakožto její nejmladší účastnice!
Všem účastníkům patří pochvala za zapojení do této výzvy, doufáme, že je motivovala a inspirovala k jakékoliv formě sportování či zlepšování dovedností a že se jim občas povedlo překonat i sám sebe :-).
Více se dočtete v článku na webu Českého badmintonového svazu.
Vzhledem k přetrvávajícím restrikcím se organizátoři rozhodli k volnému pokračování této výzvy, kdy se body začínají sbírat zase od nuly.Pokud by ses chtěl zapojit a udělat něco pro sebe i Ty, není nic jednoduššího, než vyplnit tento formulář.